×

مرورگر شما نیاز به بروزرسانی دارد

کاربر گرامی، از آنجا که مرورگرهای قدیمی قادر به اجرای متدهای جدید برنامه نویسی نیستند، جهت استفاده بهتر از این سایت، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید:

برو به صفحه آپدیت مرورگر

در مورد ولایت علی(ع)

نویسنده:
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ آذر ۹۳
دسته‌بندی: نبی، امام، امام علی(ع)، غدیر،

   

بسم ‌الله الرّحمن الرّحیم

 

 در مورد ولایت علی(ع)

 

سؤال: درمورد این که سائل در حال رکوع از اميرالمؤمنين(عليه‌السلام)تقاضای مالی کرد و حضرت در همان حال رکوع انگشتر خود را به او داد و آیه آمد«اِنَّما وَلِيُّكُمُ اللهُ وَ رَسُولُهُ وَالَّذينَ امَنُوا اَلَّذينَ يُقيمُونَ الصَّلوة وَيُؤْتُونَ الزَّكوةَ و هُمْ راكِعُون‌»،آيا نبايد آن حضرت در نمازخودمحو حق بودند و توجهي به سائل نمي‌كردند ؟ و يا لااقل اگر خدا مي‌خواست ولايت ايشان را به مردم اطلاع دهد، در رابطه با آن وقتي كه تير را ازپايشان درآوردند و ايشان متوجه نشدند ، اين كار را مي‌كرد ؟

--------------------------------------------------------

 جواب: اين مقام كه در عين حضور قلب با حق، هيچ چيز از ايشان پنهان نيست ، فوق مقامي است كه فقط ناظر به حق است . يعني اين مقام « صَحْو » يا بقاء بالله و هوشياري بعد از « مَحْو » است . يعني آن چنان غرق حق‌اند كه با چشم حق ناظر بر خلق‌اند ، و لذا اين مقام بالاتر از مقام « محو » يا فناء في الله است. زیرا مقام بقاء بعد از فنا است ولذا کسی باید والی الهی باشد که در عین نظر به حق با خلق باشد و کاری او را از کاری باز ننماید.

 

                                                                                                                                                                                                                             "موفق باشید"

 

 

 

 

 

 

ناشر:
نوبت چاپ:
سال انتشار:
شمارگان:
تعداد صفحات:
نمایش نسخه چاپی

    دیدگاه‌ها