×

مرورگر شما نیاز به بروزرسانی دارد

کاربر گرامی، از آنجا که مرورگرهای قدیمی قادر به اجرای متدهای جدید برنامه نویسی نیستند، جهت استفاده بهتر از این سایت، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید:

برو به صفحه آپدیت مرورگر

علامه طباطبایی، تفسیر المیزان و آینده‌ی تمدن اسلامی

نویسنده: اصغر طاهرزاده
تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ دی ۹۳
دسته‌بندی: شرح تفسیر المیزان، تمدن اسلامی، شخصیت‌ها، علامه طباطبایی (ره)،

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

علامه‌طباطبايي«رحمة‌الله‌عليه» سال 1281( ه- ش) در تبريز متولد شدند و در سال 1304 (ه- ش) به نجف مهاجرت فرمودند و در محضر اساتيد بزرگي مثل حاج سيدعلي‌قاضي، سيدحسين‌بادكوبي و سيد ابوالحسن‌اصفهاني و محمدحسين‌كمپاني و .... فقه و اصول و رياضيات و هيئت و عرفان خواند. در سال 1314 (ه- ش) به تبريز مراجعه نمود و چند سال در تبريز به تدريس و تأليف اشتغال داشتند، و سپس به قم تشريف بردند و دروس تفسير و فلسفه را شروع نمودند و پاية تفكر قرآني و فلسفة صدرايي را با تربيت شاگردان مبرزي مثل شهيدمطهري«رحمة‌الله‌عليه» و آيت‌الله‌جوادي و آيت‌الله‌حسن‌زاده‌آملي و اساتيد بزرگ ديگر، پايه‌گذاري نمودند تا وظيفة مهم خود را در تحقق تمدن شيعه به نحو اَحْسَن شروع كرده باشند.

علامه طباطبايي«رحمة‌الله‌عليه» چون وارد قم شدند و جوانب دروس جاري در حوزة علمية قم را سنجيدند، جاي دروسي مثل فلسفه و تفسير قرآن را خالي مي‌بينند و لذا با آن ذخيرة فقهي و عرفاني و فلسفي ...

از اینجا دانلود کنید:

نمایش نسخه چاپی

    دیدگاه‌ها