×

مرورگر شما نیاز به بروزرسانی دارد

کاربر گرامی، از آنجا که مرورگرهای قدیمی قادر به اجرای متدهای جدید برنامه نویسی نیستند، جهت استفاده بهتر از این سایت، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید:

برو به صفحه آپدیت مرورگر

جزوات شرح کتاب معرفت نفس و حشر

نویسنده: اصغر طاهرزاده
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ دی ۹۳
دسته‌بندی: توحید و اسماء الهی، فلسفه، حکمت متعالیه، معرفت نفس، کلام،

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

باسمه تعالي

     متني كه در اختيار عزيزان قرار گرفته، شرح جلد هشتم و نهم اسفار ملاصدرا«رحمة‌الله‌عليه»، توسط استاد طاهرزاده است كه پس از پياده شدن از نوار و تصحيح مجددِ استاد، خدمت عزيزان تقديم مي‌شود.

     در مورد بحث معرفت‌النفس و الحشر چند نكته قابل تذكر است:

    1- در بين اهل معرفت مشهور است كه «معرفت‌النفس» رمز‌الرموز ورود به عالم معنا است و رواياتي هم كه در ابتداي جلسه اول آورده شده است مؤيد همين معني خواهد بود و لذا هرچقدر در ورود به اين بحث همت به خرج دهيم، بيشتر بهره خواهيم برد و لذا اولاً؛ پيشنهاد مي‌كنيم در شرايطي كه روح شما آمادگي كامل دارد وارد اين بحث شويد. ثانياً؛ موضوع را بايد عميق دنبال نماييد.

  ثالثاً؛ بايد روحية پيگيري مطالب را در خود تقويت نماييد، تا إن‌شاءالله نتايج كافي نصيب شما گردد. به همين جهت مطالعة اين موضوع را به همة عزيزان پيشنهاد نمي‌كنيم.

    2- ابتدا مجلدات هشتم و نهم اسفار توسط استاد ترجمه شد و كتابي تحت عنوان «معرفت‌النفس و الحشر» چاپ گرديد و سپس همان كتاب را در حدود 75 جلسه شرح نمودند و مباحثي كه فعلاً در اختيار داريد حاصل آن ترجمه و آن شرح است.

 

با آرزوي موفقيت

گروه فرهنگي الميزان

 

 

 

از اینجا دانلود کنید:

نمایش نسخه چاپی