×

مرورگر شما نیاز به بروزرسانی دارد

کاربر گرامی، از آنجا که مرورگرهای قدیمی قادر به اجرای متدهای جدید برنامه نویسی نیستند، جهت استفاده بهتر از این سایت، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید:

برو به صفحه آپدیت مرورگر

وظیفه-ی جبهه-ی فکریِ انقلاب اسلامی در این تاریخ

نویسنده: اصغر طاهرزاده
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ آبان ۹۵
دسته‌بندی: امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی و حکومت دینی، دفاع مقدس، شهادت ، شهدا، بسیج، غرب‌شناسی و مدرنیته، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای، جوان، فعالیت های فرهنگی،

 

وظیفه-ی جبهه-ی فکریِ انقلاب اسلامی در این تاریخ

 

 

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

 

    عرض بنده بدون مقدمه با حضار محترم این است که؛ در مقابل رخداد تاریخیِ انقلاب اسلامی، کجا هستیم و چه نحوه‌ حضوری را برای خودمان تعریف کرده‌ایم؟

اگر درگذشته‌ی خود بمانیم!

می‌دانید که انقلاب اسلامی به‌عنوان یک واقعیت تاریخی دارای مراحلی است و شاید حضور ما نیز در این جلسه به این دلیل است که بدانیم ما در چه مرحله‌ای از انقلاب هستیم. اگر بخواهیم خود را تنها درگذشته‌ی خود ادامه دهیم، حتماً به بن‌بست می‌رسیم و اگر آینده‌ی آرمانی خود را بخواهیم در امروز محقق کنیم، باز هم به زحمت خواهیم افتاد و از این جهت باید بدانیم در کدام مرحله از انقلاب اسلامی قرار داریم. بنده با مثالی سعی می‌کنم تا باب بحث را سریع‌تر باز کنم و بحث را در مدت کوتاهی به پایان برسانم. توجه دارید که ملت ما توانست با عقل بسیار دقیقی با صدام مقابله کند، آن عقلی که توانست با صدام مقابله کند، عقلِ فوق‌العاده‌ای بود و اگر آن عقل نبود ما در آن مرحله از تاریخِ انقلاب متوقف می‌شدیم. در همین رابطه عرض بنده آن است که ما در این شرایط تاریخی که دیگر گرفتار آن جنگ تحمیلی نیستیم ولی تقابل دشمن با انقلاب، صورت دیگری به خود گرفته، با چه عقلی می‌توانیم انقلاب را ادامه دهیم؟ آیا بر این باور هستید که در این مرحله از تاریخِ خود به عقل دیگری نیاز داریم وگرنه گرفتار انسداد و انجماد تاریخی می‌شویم؟

      به تجربه‌های تاریخی خود بر می‌گردیم؛ مدت‌های مدیدی جبهه‌ی کفر روبه‌روی ما قرار داشت. روبه‌روی مرحوم نواب صفوی کفر نظام شاهنشاهی قرار دارد؛ حال این کفر به هر معنایی که باشد بالاخره در اداره‌ی کشور معتقد به آموزه‌های دینی نبود. در زمان جنگ با صدام، باز روبه‌روی ما جبهه‌ی کفر قرار دارد و در نتیجه معنای کار ما مشخص است؛ و آن مقابله با کفر بود. ولی اگر شرایط تاریخی تغییر کرد و کارها پیچیدگی‌های مخصوص به خود را پیدا کرد، نمی‌توانید با همان راه‌کارهای قبلی کار را ادامه دهید. با جبهه‌ی کفر راحت می‎توانستیم خود را معنا کنیم و با آن مقابله کنیم. ولی اگر گرفتار ...

از اینجا دانلود کنید:

نمایش نسخه چاپی

    دیدگاه‌ها