×

مرورگر شما نیاز به بروزرسانی دارد

کاربر گرامی، از آنجا که مرورگرهای قدیمی قادر به اجرای متدهای جدید برنامه نویسی نیستند، جهت استفاده بهتر از این سایت، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید:

برو به صفحه آپدیت مرورگر

امام حسین و معنابخشی به زندگی در این تاریخ

نویسنده:
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ مهر ۹۸
دسته‌بندی: امام حسین(ع) ، کربلا ، اربعین، سیره معصومین(ع) و اولیاءالهی(ع)،

فایل صوتی شرح جزوه

 

امام حسین و معنابخشی به زندگی در این تاریخ

 

باسمه تعالی

«السَّلامُ عَلَيْكَ يَا أَبَا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْأَرْوَاحِ الَّتِي حَلَّتْ بِفِنَائِك‏»

با توجه به این‌که همه‌ی عزیزان از آن‌چه در کربلا واقع شده است اطلاعات کافی دارند؛ شرایطی فراهم شده که به روح تاریخیِ آن واقعه و رخداد بپردازیم و در امروزمان از راهی که امام حسینu در مقابل بشریت گذاشتند، بهره بگیریم.

1- در هر حال برای بهتر روبه‌روشدن با هر واقعه‌ی تاریخی باید جهانِ آن واقعه را شناخت وگرنه با جمع قسمت‌های متکثر آن واقعه، حقیقتِ آن واقعه بر ما رُخ نمی‌نمایاند و در مورد کربلا نیز اگر نتوانیم بین قسمتی که امام به سوی عراق حرکت می‌کنند، و بین آن‌که ابتدا خود را برای شهادت آماده کرده‌اند، و بین آن‌که در مقابل لشگر حرّ و لشگر عمرسعد می‌فرمایند: «اگر می‌خواهید برمی‌گردم»؛ ارتباطی برقرار کنیم، جهانِ واقعه‌ی کربلا را نیافته‌ایم.          

2- نظر به نهضت حضرت سیدالشهداءu، موجب گشوده‌شدن راهی خواهد شد برای رهاشدن از خلاء فکری که همان خالی‌بودن از هرگونه اصالت و عصاره‌ای است که بشر این دوران در آن گرفتار شده یعنی «غفلت از معنابخشی به زندگی».

3- در دنیای جدید هر کدام از ما در جهانی جدای جهان دیگر زندگی می‌کنیم و هرکدام در جهان خود تنها هستیم ولی با حضور در جهانی که امام حسینu به صورتی ملموس و عملی در مقابل ما قرار می‌دهند. همه در کنار همدیگر در یک جهان زندگی می‌کنیم و دیگر هیچ‌کس تنها نیست، زیرا در آن جهانِ مشترک فاصله‌گذاری‌های وَهمی از بین می‌رود و یگانگی با همدیگر جای خودبینی‌ها و خودخواهی‌ها می‌نشیند و در نتیجه سوء تفاهم‌ها پیش نمی‌آید، زیرا امام حسینu فهم درست انسان و جهان را در مقابل ما قرار می‌دهند تا خود را در انواع مارک‌ها و بریز و بپاش‌‌های دنیایی غرق نکنیم.

...

ناشر:
نوبت چاپ:
سال انتشار:
شمارگان:
تعداد صفحات:

از اینجا دانلود کنید:

نمایش نسخه چاپی

    دیدگاه‌ها