×

مرورگر شما نیاز به بروزرسانی دارد

کاربر گرامی، از آنجا که مرورگرهای قدیمی قادر به اجرای متدهای جدید برنامه نویسی نیستند، جهت استفاده بهتر از این سایت، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید:

برو به صفحه آپدیت مرورگر

نقش فرآیندی انقلاب اسلامی در این تاریخ

نویسنده: اصغر طاهرزاده
تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ اسفند ۹۸
دسته‌بندی: امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی و حکومت دینی، غرب‌شناسی و مدرنیته، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای، تحلیل تاریخی حوادث، جوان،

 

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

 

خط: پرونده‌ی این شماره از نشریه‌ی خط، در رابطه با چهل سالگی انقلاب است، شاید نیاز به توضیح خاصی نباشد؛ اما به عنوان مقدمه، زمانی که ما بر روی صحبت‌های حضرت آقا متمرکز می‌شویم این‌طور به نظر می رسد که حضرت آقا دستاوردهای انقلاب را در مختصاتی دیگر می‌بینند. مثلاً ایشان حفظ، توجه و تدبّر به قرآن را هم جزء دستاوردهای انقلاب می‌دانند، یا فتح الفتوح انقلاب را تربیت جوانان انقلابی می‌دانند. با این مقدمه قصد دارم بدانم، به نظر شما بعد از گذشت چهل سال از انقلاب، ما در کدام نقطه ایستاده‌ایم؟

استاد:  بسم الله الرّحمن الرّحیم، روی این فکر کنیم که وقتی مقابله‌ی یک حرکت توحیدی با یک حرکت استکباری شروع می‌شود، حرکت توحیدی چگونه خود را ادامه می‌دهد و جریان استکباری چگونه با آن مقابله می‌کند؟ و ما بعد از این چهل‌سال در روند و تعامل بین حرکت توحیدی و حرکت استکباری، چه اندازه جلو آمده‌ایم؟ و اساساً جلوآمدن به چه معناست؟

حرکت استکباری، به مرور معنایی از انسان را ارائه داده و متناسب با آن، بستری را برای زندگی آن انسان فراهم کرده و چهارصد سال همه‌چیز را بر ...

از اینجا دانلود کنید:

نمایش نسخه چاپی

    دیدگاه‌ها