×

مرورگر شما نیاز به بروزرسانی دارد

کاربر گرامی، از آنجا که مرورگرهای قدیمی قادر به اجرای متدهای جدید برنامه نویسی نیستند، جهت استفاده بهتر از این سایت، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید:

برو به صفحه آپدیت مرورگر

انتخابات ۲۲ خرداد، پانزده‌ی خردادی دیگر

نویسنده:
تاریخ انتشار: جمعه ۷ آذر ۹۳
دسته‌بندی: انقلاب اسلامی و حکومت دینی، سیاست و تحلیل حوادث، تحلیل تاریخی حوادث، انتخابات، ریاست جمهوری،

بسم الله الرّحمن الرّحیم

انتخابات 22 خرداد، پانزده‌ی خردادی دیگر

 (فایل سخنرانی استاد ازاین نوشتار در قسمت"ویژه نامه انتخابات" قابل دسترسی میباشد)

 

1- مولای ما حضرت مهدی«عجل‌الله‌تعالی‌فرجه» در حال حاضر به عنوان ذخیره‌ی الهی، معنوی‌ترین و انقلابی‌ترین شخصیت جهان است که همه‌ی چشم‌های حقیقت‌بین باید همواره آن حضرت را با آن دو شاخصه در مدّ نظر خود داشته باشند تا إن‌شاءالله زمینه‌ی انقلاب جهانی فراهم آید.

2- پیرو نور آن حضرت، حضرت امام خمینی(ره)به عنوان معنوی‌ترین و انقلابی‌ترین شخصیت در زمان غیبت، انقلاب اسلامی را پدید آوردند. شخصیتی که حرکت سیاسی او به‌جای آن‌که بر مدار سیاست و قدرتِ متعارف روزگار باشد، با تکیه بر «حقیقت» شکل گرفته بود. این است که باید گفت: امام خمینی (ره)به جای سیاستمداری، حقیقیت‌مداری را پیشه نمودند.

3- انقلاب اسلامی در ذات خود دو شاخصه‌ی مشخص دارد؛ یکی «نفیِ نظام ظلمات جهانی که به حاکمیت خدا در مناسبات بشری پشت کرده» و دیگری «نظر به معنویتی متعالی که انسان در بستر آن معنویت به کمک حضرت ولی‌عصر«عجل‌الله‌تعالی‌فرجه» رشد می‌کند».

4- هر جریانی که بر اساس دو شاخصه‌ی فوق در این انقلاب به صحنه آید از جنس انقلاب اسلامی است و راه نزدیکی به حضرت صاحب الأمر«عجل‌الله‌تعالی‌فرجه» است، و هر جریانی که بخواهد از یک طرف روح انقلابی ما را تضعیف کند و به جای نفی نظام ظلمانیِ دنیای غرب، به غرب و ارزش‌های آن اصالت دهد، و از طرف دیگر با نزدیکی به ثروت و قدرت، روحِ معنوی جامعه را تضعیف کند، آن جریان حجابِ این انقلاب خواهد بود.

5- انقلاب اسلامی با دو شاخصه‌ی نفی نظام سلطه و نظر به معنویتِ فوق‌الذکر خود را حفظ می‌کند و نه‌تنها از همه‌ی موانعی که دنیای سلطه در مقابلش ایجاد می‌کند می‌گذرد، بلکه به راحتی به اهداف بلندی که به ظاهر در دنیای جدید به گمان روشنفکران، نشدنی است، دست می‌یابد. مشکل انقلاب اسلامی جریان‌هایی است که افکار غیر انقلابی و غرب‌زده‌ی خود را به آن تحمیل می‌کنند. و رمز حیات دوباره‌ی انقلاب شناخت جریان‌های فوق‌الذکر و دفع آنان است. این‌ها ناتوانی مدیریت خود را بر انقلاب تحمیل می‌کنند و سپس شعار می‌دهند؛ چون انقلاب فقر جامعه را نمی‌تواند حل کند، باید آمریکا به کمک ما بیاید! این افراد نه‌تنها ملت ما را با چنین بینشی ذلیل و وابسته می‌کنند، بلکه به اسلام و انقلاب نیز خیانت می‌نمایند و چنین به اذهان القاء می‌کنند که اسلام و جامعه‌ی اسلامی در رسیدن به اهداف خود ناتوان است.

6- هیچ جریانی؛ نه می‌تواند مسیر انقلاب اسلامی را متوقف کند، و نه می‌تواند آن را برگرداند، مگر این‌که خودش حذف می‌شود و در همین راستا بود که تحریم‌های استکبار جهانی نتیجه‌ی عکس داد، زیرا این انقلاب در پرتو عوامل معنوی، راهِ خود را ادامه می‌دهد و نه به صِرف کمک عواملِ مادیِ در اختیارِ کفر جهانی، و این همان اشتباهی است که بعضی‌ها در داخل نظام اسلامی بدان گرفتارند و سعی می‌کنند اشتباه خود را به انقلاب اسلامی تحمیل نمایند و مردم ما را از غضب اسرائیل و آمریکا بترسانند.

اگر شن‌های طبس مأمور خدا بودند تا انقلاب اسلامی محفوظ بماند، چرا در بقیه‌ی مناسبات با توکل به خدا به آنچه وظیفه‌ی الهی است عمل نکنیم و امیدوار به مدد الهی نباشیم؟ مگر خداوند خود را از اداره‌ی امور عالَم کنار کشیده و امور را به دست اَبَرقدرت‌ها داده که بعضی‌ها این‌چنین مرعوب شده‌اند و توصیه می‌کنند ما از اهداف بزرگِ انقلاب خود دست برداریم و تسلیم پروژه‌هایی شویم که ابرقدرت‌ها برای ما ترسیم کرده‌اند؟!

7- برای عبور انقلاب از مدیریت فوق‌الذکر باید همان‌طور که دیروز بر سر تفنگ سربازان گُل گذاشتیم تا معلوم شود آن‌ها خودی هستند که بازیچه‌ی دست بیگانگان قرار گرفته‌اند، باید امروز هم با جوانانی که به بهانه‌ی انتخابات و دفاع از نامزدی خاص، به صحنه آمده‌اند و ناخواسته وارد جریانی شده‌اند که مانع عبور انقلاب از مدیریتِ غیر معنویِ قدرت و ثروت است، با همان سعه‌ی صدر برخورد کنیم تا إن‌شاءالله نتیجه‌ی نهایی حاصل شود.

8- اگر باید در بستر معنویتِ مخصوص انقلاب اسلامی، در دهه‌ی چهارم انقلاب، به «پیشرفت و عدالت» دست‌ یابیم مسلّم بدون انقلابی بزرگ در درون انقلاب که همه‌ی موانع موجودِ درون انقلاب را بر هم زند، ممکن نیست و این انقلاب در حالِ وقوع است باید روحِ زمانه را شناخت و برای پروراندن خود در این انقلاب با تمام همّت به صحنه آمد. إن‌شاءالله


«والسلام»

 

ناشر:
نوبت چاپ:
سال انتشار:
شمارگان:
تعداد صفحات:
نمایش نسخه چاپی

    دیدگاه‌ها