×

مرورگر شما نیاز به بروزرسانی دارد

کاربر گرامی، از آنجا که مرورگرهای قدیمی قادر به اجرای متدهای جدید برنامه نویسی نیستند، جهت استفاده بهتر از این سایت، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید:

برو به صفحه آپدیت مرورگر

  وقتی آینده‌ی انقلاب برایمان تیره می‌گردد

  شماره سوال: 19417
  تاریخ ارسال: پنجشنبه ۴ خرداد ۹۶
  آخرین تغییر: شنبه ۶ خرداد ۹۶
  موضوع: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره)، آقای دکتر احمدی نژاد،

  سلام استاد: بنده در کلاس های یکی از شاگردان جنابعالی شرکت می کنم. از نظر ایشان و حداقل نیمی از افراد فعال کلاس، آقای احمدی نژاد ذخیره ی انقلاب و متعلق به آینده ی انقلاب است. و گوهری است که مردم هنوز قدر او را ندانسته و لیاقت همراهی و درک ایشان را پیدا نکرده اند. بنده وقتی این صحبت ها را می شنوم از انقلاب و از آینده کاملا ناامید می شوم و حس می کنم اکثر افرادی که انقلاب را دوست دارند هم اگر این صحبت ها را بشنوند همین حس بنده را خواهند داشت. بنده نمی توانم به انقلاب و نظامی دلخوش کنم که آینده اش شخصی مثل آقای احمدی نژاد و جریان ایشان باشد. بنده آینده ی انقلاب را خیلی خیلی روشن تر از این حرف ها می دانم و جریان احمدی نژاد را نه یک جریان آرمانی و ایده آل برای آینده، که جریانی و تجربه ای متعلق به گذشته و تمام شده می دانم. خواستم نظر جنابعالی را بدانم؟ آیا واقعا ظرفیت این انقلاب اینقدر محدود و ناامید کننده است که جریان آقای احمدی نژاد را آرمان و ایده آل و یا حداقل بهترین راه حل آینده ی انقلاب بدانیم؟ از طرفی تعداد قابل توجهی از دوستان بنده که با مباحث شما و شاگردان شما مرتبط هستند، چنان دل در گرو آقای احمدی نژاد دارند که حق و باطل را با ایشان می سنجند. اگر فردی در جایی از آقای احمدی نژاد انتقادی کرده، او را از دایره ی انقلابی واقعی خارج می دانند و با حس کینه و تنفر از او یاد می کنند. منتفدان آقای احمدی نژاد را نفهم خطاب می کنند و .....و جالب این است که بنده با محیط های مذهبی و غیر مذهبی دیگری هم مرتبط هستم و در هیج جا این افراط در عقیده و نظر را مشاهده نمی کنم. این رفتارهای افراطی بسیار دلسرد کننده و ناامید کننده است. انسان احساس می کند هوای نفس این دوستان در مورد اصرار بر انتخاب گذشته شان و اصرار بر اینکه ما می فهمیم و می دانیم و دیگران نمی فهمند و نمی دانند، بسیار خطرناک تر از برخی از گناهان اجتماعی پر سر و صدا مثل بدحجابی و ... است. بنده احساس می کنم آقای احمدی نژاد و مجنون های ایشان با این دید افراطی و همیشه حق به جانب و توجیه گر، در آینده ضربه ی بزرگی به انقلاب خواهند زد. از نظر جنابعالی ریشه ی این همه افراط و شیفتگی در چیست؟ با تشکر.
  التماس دعا. التماس دعا. التماس دعا.

   باسمه تعالی: سلام علیکم: عرایضی در جواب سؤال شماره‌ی 19413 شد. بنده معتقدم انقلاب ظرفیت بیشتری دارد و آینده با افرادی بس بزرگ‌تر از آقای احمدی‌نژاد جهت امور اجرایی انقلاب روبه‌رو خواهیم بود. این بدین معنا نیست که برای نظر رفقا احترام قائل نباشم، ولی به نظر بنده با عبور از آقای احمدی‌نژاد افق آینده‌ی انقلاب برای ما روشن‌تر خواهد شد وگرنه افق برایمان تار و تاریک می‌ماند، زیرا انتظار داریم آینده، برای آقای احمدی‌نژاد آماده شود. چرا متوجه نباشیم در بستری که حضرت روح الله خمینی در این تاریخ گشوده‌است؟ به گفته‌ی مولوی:  اندک اندک جمع مستان می‌رسند  اندک اندک می پرستان می‌رسند  دلنوازان نازنازان در ره اند  گلعذاران از گلستان می‌رسند  اندک اندک زین جهان هست و نیست  نیستان رفتند و هستان می‌رسند  جمله دامن‌های پرزر همچو کان  از برای تنگدستان می‌رسند  لاغران خسته از مرعای عشق  فربهان و تندرستان می‌رسند  جان پاکان چون شعاع آفتاب  از چنان بالا به پَستان می‌رسند  خرم آن باغی که بهر مریمان  میوه‌های نو زمستان می‌رسند  موفق باشید