×

مرورگر شما نیاز به بروزرسانی دارد

کاربر گرامی، از آنجا که مرورگرهای قدیمی قادر به اجرای متدهای جدید برنامه نویسی نیستند، جهت استفاده بهتر از این سایت، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید:

برو به صفحه آپدیت مرورگر

  دکتر جلیلی و توانائی در مدیریت کلان کشور

  شماره سوال: 4767
  تاریخ ارسال: یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۲
  آخرین تغییر: یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۲
  موضوع: انتخابات، آقای دکترسعیدجلیلی،

  به نام خدا
  با عرض سلام و ادب خدمت استاد بزرگوار
  احتراماً، در سایت رجا نیوز به نقل از جنابعالی مدعی شده اند که نظرتان نسبت به فرد اصلح در انتخابات ریاست جمهوری جناب آقای دکتر جلیلی می باشد .
  بنده با توجه به ارادت قلبی که به آقای دکتر جلیلی دارم مواردی هست که باعث شک و تردید گشته که در ذیل اعلام می نمایم :
  1- با توجه به عملکرد آقای احمدی نژاد مخصوصاً در دولت دهم که باعث تنش های شدید و لجبازی گردید و اگر نبود درایت رهبر معظم انقلاب (حفظةالله) شاید کشور دچار معضلاتی بزرگ می شد که بیرون رفتن از آن باعث هزینه های سنگین می گردید .
  اگر به گفتارهای انتخاباتی جناب آقای دکتر جلیلی دقت کنیم مطالب بصورت کلی بیان می شود و دقیقاً با همان روش و شعارهای آقای احمدی نژاد در سال 84 روبرو هستیم . این حس در درون انسان تقویت می شود که ایشان دارای برنامه منسجم نیستند و شاید در آینده به دلیل پیچیدگی کار گرفتار آزمون سعی و خطا بشویم که این روش کشور را دچار التهاب می نماید .
  بنده معتقدم در شرایط فعلی روش آزمون و خطا در مدیریت عالی کشور به صلاح نیست و باید با عمل و کار جبران نقایص مخصوصاً امور اقتصادی را نمود .
  2- گفتارهایی مانند عدالت و پیشرفت دستمایه گردیده اند اما اینکه چطور باید به آنها رسید در ابهام است .
  3- نداشتن تجربه امور اجرائی بزرگ و قابل لمس ، شاید نیارمند این باشد که ایشان در دوره های بعد ریاست جمهوری بتوانند اثر گذار باشند .
  4- ایشان در چندین جلسه عنوان کرده اند : شش نفر مظالبات بانکی آنها به اندازه دو برابر یارانه در هر ماه را در اختیار دارند که فکر می کنم بیشتر جنبه ژورنالیستی دارد که آقای احمدی نژاد هم از این حربه استفاده می کردند ولی هیچوقت نه این نفرات شناخته شدند و نه به قوه قضائیه معرفی گردیدند .
  با پوزش و عذرخواهی از استاد بزرگوار خواهشمند است راهنمائی لازم را بفرمائید .
  با تشکر و تقدیم احترام

  باسمه تعالی: سلام علیکم: عنایت داشته باشید که در مورد انتخاب نامزد مورد نظر بین نامزدها باید در مقایسه با سایر نامزدها گزینه‌ی خود را انتخاب کنیم و در این رابطه و در مقایسه با سایر عزیزان عرض کردم جناب آقای دکتر جلیلی نسبت به مسیر مقاومت در مقابل استکبار که اساس انقلاب اسلامی است إن‌شاءالله موفق‌تر خواهند بود، زیرا حتماً متوجه‌اید که تمام تلاش دشمن آن است که کاری کند تا مسیر مقاومت به مسیر سازش تبدیل شود و آثار موفقیت پروژه‌ی دشمن را در سخنان بعضی نامزدها ملاحظه می‌کنید که چگونه با بحرانی‌نشان‌دادن داخل کشور چراغ سبز به دشمن نشان می‌دهند حاکی از آن‌که ما خود را باخته‌ایم. و آقای دکتر جلیلی بحمدالله در مدیریت خود در سال‌های اخیر به عنوان «دبیر عالی امنیت ملی» به‌خوبی روشن کرده‌اند که روحیه‌ای انقلابی دارند و می‌دانند تنها با این روحیه است که ما می‌توانیم دشمنان خود را مأیوس کنیم و از مشکلات عبور کنیم. 2- شخصیت آقای دکتر جلیلی بیشتر نشان می‌دهد که در راستای عدالت و پیشرفت پایداری می‌کند 3- عنایت داشته باشید مدیریت کلان کشور نیاز به قدرت تحلیل درست از انقلاب و جهان دارد و مسئولیت‌های گذشته‌ی آقای دکتر جلیلی در این امر بسیار مفید خواهد بود. ایشان علاوه بر مسئولیت مهمی که امروز دارند و ایشان را به‌خوبی با جریان‌های جاری در جهان بیشتر از بقیه نامزد ها آشنا کرده قبلاً دارای مسئولیت‌هایی مثل رئیس اداره‌ی بازرسی وزارت امور خارجه و معاون اداره‌ی اول آمریکا در وزارت امور خارجه و مدیر بررسی‌های جاری دفتر رهبر و معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه بوده‌اند 4- این سخن را در مقابل آن‌هایی می‌گویند که گفته‌اند یارانه‌های نقدی موجب تورم شده‌اند ولی هیچ‌وقت نباید نام آن‌ها را قبل از محکومیت در دادگاه علنی کنند. موفق باشید