×

مرورگر شما نیاز به بروزرسانی دارد

کاربر گرامی، از آنجا که مرورگرهای قدیمی قادر به اجرای متدهای جدید برنامه نویسی نیستند، جهت استفاده بهتر از این سایت، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید:

برو به صفحه آپدیت مرورگر

  بدن قیامتی عین روح است

  شماره سوال: 25040
  تاریخ ارسال: دوشنبه ۱۸ شهریور ۹۸
  آخرین تغییر: پنجشنبه ۲۱ شهریور ۹۸
  موضوع: معاد، قیامت، انسان شناسی، معرفت نفس،

  جناب استاد سلام:
  آیا نفس اینگونه است که نفس مجموع همه مراتب می باشد به صورت یگانه و در هر عالم با توجه به آن عالم آن مرتبه ظهور می کند در حالی که آن مراتب دیگر را هم شامل است، مثل نور که نور پایین همان نور بالاست اما چون الان پایین است از شدت کمتری برخوردار است که اگر چیزی اتصال را از یک قسمتی از نور قطع کند قسمت پایین تر دیگر نور نیست، در مورد نفس هم همینگونه است، طبق برهان صدیقین این بدن خود نفس یا روح است در مرتبه نازله این عالم مادی و در صورتی که جناب عزرائیل این ارتباط را قطع کند، مرتبه برزخی به صحنه می آید و آن بدن برزخی خود روح است در مرتبه برزخ که کمالات مرتبه مادی را نیز داراست، و بعد از برزخ که ارتباط قطع شود و قیامت به پا شود و عالم قیامت برپا شود، مرتبه قیامتی نفس یا روح به صحنه می آید و روح همان بدن قیامتی است که دارای کمالات دو مرتبه پایین تر یعنی برزخی و مادیست، حال بعد از عالم قیامت عالمی که انسان بتواند به آن راه داشته باشد یا نه که نفس شدیدتر شود نمی دانم.

  باسمه تعالی: سلام علیکم: بدن قیامتی عین روح است و مرتبه‌ی بالاتری در میان نیست. در این مورد سری به جواب سؤال شماره‌ی ۲۵۰۴۳ بزنید. موفق باشید