×

مرورگر شما نیاز به بروزرسانی دارد

کاربر گرامی، از آنجا که مرورگرهای قدیمی قادر به اجرای متدهای جدید برنامه نویسی نیستند، جهت استفاده بهتر از این سایت، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید:

برو به صفحه آپدیت مرورگر

  تا ضعف‌های ما معلوم و برای حضور در تاریخی گسترده‌تر آماده شویم.

  شماره سوال: 26188
  تاریخ ارسال: چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸
  آخرین تغییر: پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸
  موضوع: آدم، شیطان، جن، سحر و جادو، ملک، هدف حیات زمینی، انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی،

  با عرض سلام خدمت استاد عزيز:
  در ساليان گذشته، يكي از عزيزان و فرماندهان سپاه صحبتي داشتند در خصوص جمله حضرت امام خميني كه فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد كرد» و در اين راستا اشاره كردند كه در زمان جنگ تحميلي در بسياري از عمليات هايي كه پيروزي بزرگي به دست مي آمد، بعد از آن يك شكستي نيز اتفاق مي افتاد و با اين محتوا تحليل مي كردند كه اين از الطاف الهي بوده تا رزمندگان اسلام دچار غرور نشوند و يا اگر دچار غرور شده اند اين پيروزي ها را از الطاف الهي بدانند.
  آيا به نظر شما اتفاقات اخير، حمله مقتدرانه موشكي و بعد از آن سقوط هواپيماي اكرايني مي تواند در اين راستا باشد. با توجه به اينكه در ظاهر امر نيز هيچ يك از فرماندهان سپاه و مسئولان كشور در بيانيه هاي اوليه اين پيروزي، اسمي از قدرت و خواست الهي مطرح نكردند. حتي اين قضيه نيز در سطح جامعه و در ميان اطرافيان قابل مشاهده بود كه هيچ كس دست خدا را نديد. در صورتي كه سپاه در مواردي مشابه بخصوص دفعه اولي كه پهباد آمريكايي را چند سال پيش در كنترل خود گرفت به قدرت الهي اذعان نمود. شايد اتفاقات اخير هشداري است الهي براي ديده شدن قدرت و خواست الهي در پيروزي ها و موفقيت هاي جبهه مقاومت.

  باسمه تعالی: سلام علیکم: به هر حال همچنان‌که قبلاً عرض شد در این موارد که جبهه‌ی توحید در مقابل استکبار پیروز می‌شود، شیطان بیکار نیست. ولی همین امر موجب می‌شود تا ضعف‌های ما معلوم و برای حضور در تاریخی گسترده‌تر آماده شویم. موفق باشید