×

مرورگر شما نیاز به بروزرسانی دارد

کاربر گرامی، از آنجا که مرورگرهای قدیمی قادر به اجرای متدهای جدید برنامه نویسی نیستند، جهت استفاده بهتر از این سایت، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید:

برو به صفحه آپدیت مرورگر

  بدون عنوان

  شماره سوال: 28338
  تاریخ ارسال: یکشنبه ۸ تیر ۹۹
  آخرین تغییر: دوشنبه ۹ تیر ۹۹
  موضوع: گناهان و محرمات، توبه، واجبات، امر به معروف و نهی از منکر، نکات اخلاقی وتوصیه‌ها،

  سلام استاد وقت بخیر:
  دو سوال خدمت شما داشتم: با توجه به روایتی از زمان امیرالمومنین (ع) که شخصی رو که خودارضایی کرده بود شلاق زدند حکم انسان های مسلمان و شیعه که در این برهه زمانی دچار خود ارضایی شدند چیست!؟ آیا برای از بین رفتن آثار اخروی و دنیوی گناه باید این حکم در این برهه اجرا بشود یا خیر!؟ البته با توجه به اینکه که بدحجابی در کشور بیداد می‌کند رسانه ها روز به روز تبلیغات انجام می‌دهند علیه دین و تقریبا در دنیا اکثر چیزها آدم را به سمت گناه سوق می‌دهد! خب حکم خودارضایی یا قصاص! آن در این برهه چیست!؟

  در باب امر به معروف و نهی از منکر که بیشتر در رسانه ها انجام میدهیم که هیچ. هنگام دیدن بدحجابی عجیب دختران و بی غیرتی پسران و نفهمیدن مسائل ساده توسط مردم چه دینی چه سیاسی واقعا عصبی میشوم و حالم بد میشود! حتی تا مرز افسردگی و حملات عصبی هم پیش رفتم! استاد همچنان باید این وظیفه را انجام بدهیم!؟ اگر قرار به انجام است برای عصبی نشدن نسبت به این مسائل چه کنم!؟ آیا اصلا عصبی شدن درست است یا کار اشتباه و غلطیست!؟

  باسمه تعالی: سلام علیکم: به نظر بنده اکثر این افراد به جای این‌که مغرض باشند، مستضعف هستند و نمی‌دانند ناخودآگاه در بستر راهی که دشمنان اسلام در مقابل‌شان باز کرده‌اند، قدم می‌زنند. به همین جهت بیشتر باید با دلسوزی در صورتی که شرایط مناسب باشد، به آن‌ها تذکر داد ولی برخورد تند و عصبی مسئله را برعکس می‌کند. موفق باشید